Lowcost letenky

lowcost letenky
letenky lowcost

Nízkonákladové spoločnosti majú za úlohu dopraviť cestujúcich za čo najnižšie náklady z jedného miesta na druhé. A to platí aj pri znížení úrovne služieb poskytovaných pre cestujúcich. Samozrejme to neprevádzkujú malé letecké spoločnosti. V súčasnej dobe ponúkajú lowcost letenky nadnárodné letecké spoločnosti, ako sú Airbus Industrie a Boeing.

Lowcost aerolínie vás nemusia dopraviť lacnejšie ako autobus. Cena lowcost letenky závisí aj od toho, ako je let naplnený. Samozrejme sa najskôr predajú najlacnejsie miesta, postupne drahšie, až pokiaľ sa všetky letenky nevypredajú. Lowcost letenky môžete získať aj pri skupinovom objednaní. Pri objednaní leteniek nemôžete využiť už žiadne zľavy, akcie. Len maloleté deti do 2 rokoch môžu mať zníženú cenu letenky.

Nízkonákladový letecký dopravca predáva každý let samostatne. V rámci jednej letenky nemôžete skombinovať viaceré destinácie. Zakúpená letenka môže byť len jednosmerná alebo spiatočná. Rovnako to funguje aj pri letoch s prestupom. Lowcost letenky majú obrovskú výhodu v tom, že poletíte relatívne lacne. Bežné ceny leteniek môžu byť niekoľkokrát drahšie ako lowcost letenky.

Najťažší moment je uchytiť letenku za čo najlacnejšiu cenu. Mnohé lowcost letenky sú len do vypredania. Ďalšie letenky sa kupujú za menej atraktívnu cenu. Tu funguje jednoduchý princíp. Najskôr sa predajú letenky s akciovou tarifou a potom sa predávajú len drahšie letenky.

Rezervujeme lowcost letenky

Po úspešnom objednaní letenky dostanete od lowcost aerolínii potvrdenie o rezervácii letu. Touto metódou sa nechali inšpirovať aj klasické letecké spoločnosti. Styk so zákazníkom býva často na vysokej úrovni. Kontaktovať ich môžete cez telefón alebo cez internet.

Poslednou výhodou lowcost leteniek je možnosť vykonávať zmeny rezervácii. Avšak niekedy sa stane, že za zmenu uhradíte menší poplatok. Nenechajte sa týmto odradiť a objednajte si lowcost letenky do niektorej destinácie.

Akciové ponuky
Populárne destinácie